تبلیغات
به سایت علم و فرهنگ خوش آمدید - انسان بیگانگان فضایی را در خواب دیده است
 
به سایت علم و فرهنگ خوش آمدید
 
 
چهارشنبه 12 بهمن 1390 :: نویسنده :
نتایج جالب یک تحقیق در آمریکا نشان می دهد که رویارویی با بیگانگان فضایی و موجودات فرازمینی زائیده ذهن انسان بوده و در خواب شکل گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، در دهه های اخیر بسیاری از انسانها در نقاط مختلف دنیا مدعی شده اند که با موجودات فرازمینی دیدار کرده اند.

داستانهایی که این افراد نقل می کنند بسیار جالب است اما به اعتقاد محققان "مرکز تحقیقات تجربه خارج از بدن" (Out-Of-Body Experience Research Center) در لس آنجلس، روایتهای مربوط به برخوردهای نزدیک با بیگانگان تنها زائیده ذهن انسان هستند که در خواب شکل گرفته اند.

این دانشمندان به منظور دستیابی به این نتایج، رفتار 20 داوطلب را در زمانی که از خواب بیدار می شدند و به سطح هوشیاری کامل ذهنی می رسیدند رصد کردند.

در طول این آزمایشات، داوطلبان به طور ناگهانی از خواب می پریدند. به گفته این پژوهشگران، بیش از نیمی از شرکت کنندگان حداقل یک تجریه کلی یا جزئی فراحسی خروج از بدن داشتند و در پایان تحقیق، از این 20 داوطلب، 7 نفر (37 درصد) اظهار داشتند که توانسته اند یک تماس بصری با موجودات فرازمینی داشته باشند.

براساس گزارش space، این پژوهشگران توضیح دادند که این تحقیق با هدف تائید فرضیه ای انجام شد که بیان می دارد بسیاری از ملاقاتهای اسرارآمیز با بیگانگان فضایی در واقع مواردی از رویای واقعی هستند.

این دانشمندان اظهار داشتند: "رویارویی با بیگانگان در حقیقت محصول تصورات ذهنی ما است. زمانی که افراد در طول شب تصور می کنند که با بیگانگان فضایی تماس داشته اند در حقیقت نمی دانند که در خواب مرحله REM هستند و در یک تجربه فراحسی زندگی می کنند."

به اعتقاد این تیم پژوهشی، در حدود یک میلیون آمریکایی با تجربیاتی از این دست زندگی می کنند.

"خبرگزاری مهر"

نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد علم نجوم و نجوم آماتوری چیست؟


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :